ВИЩЕДУБЕЧАНСЬКІ ЛІСІВНИКИ НАРОЩУЮТЬ ОБСЯГИ ПЕРЕРОБКИ ДЕРЕВИНИ
Останнім часом в зв’язку з масовим розповсюдженням вехіркового короїда у лісових насадженнях суттєво збільшується кількість всихаючих деревостанів, що відповідно призводить до збільшення об’ємів низькосортної деревини.

Для того щоб максимально зберегти технічні властивості деревини, а не використати її в якості паливної сировини, ДП «Вищедубечанський лісгосп» знову інвестувало у розвиток власного деревопереробного виробництва. Для цього за власні кошти підприємства було придбано новий сучасний стрічкопильний верстат SERRA Alpina KE 90 з випуску пиломатеріалів.

Згідно технічних характеристик даний верстат дає можливість переробляти деревину діаметром до 90 см та автоматично встановлювати розміри отриманого пиломатеріалу. За місяць новий верстат зможе переробляти близько 800 кубометрів низькосортної деревини.

Лісівники ДП «Вищедубечанський лісгосп» сподіваються, що в подальшому це дозволить підприємству збільшити обсяги переробки низькоякісної деревини, вийти на нові ринки і стати більш конкурентоспроможним.

image

ЗАКОННІСТЬ РУБОК ТА ЛЕГАЛЬНІСТЬ ЛІСОПРОДУКЦІЇ МОЖНА ПЕРЕВІРИТИ ОН-ЛАЙН
Держлісагентство постійно працює над тим, щоб ставати якомога відкритішим для суспільства.

Тому нагадуємо, що на сайті щомісяця оновлюється реєстр лісорубних квитків dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article

Кожен громадянин, якщо він має сумніви щодо законності вирубки дерев на певній ділянці, може звірити її з реєстром. А також звернутися до відповідного лісництва чи лісгоспу за роз'ясненням.

ПЕРЕВІРИТИ ЛЕГАЛЬНІСТЬ ЛІСОПРОДУКЦІЇ за номером бирки, авто або ТТН-ліс можна за посиланням: www.ukrforest.com/check

При виявленні порушень повідомляйте про це поліцію. Також можна повідомити на телефон гарячої лінії Держлісагентства: 0-800-604-473. Відповідні гарячі лінії працюють в обласних управліннях лісомисливського господарства (номери телефонів можна знайти на їхніх сайтах dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article.

image

РЕЗУЛЬТАТИ ПАТРУЛЮВАННЯ
Державною лісовою охороною ДП «Вищедубечанський лісгосп» постійно проводяться патрулювання лісового та мисливського фонду з метою запобігання здійснення правопорушень несвідомими особами.

Так, за 10 місяців поточного року на території підприємства трьома рейдовими бригадами проведено 46 рейдів з охорони лісу та мисливського фонду.

За результатами проведеної роботи складено 90 протоколів про адміністративні правопорушення, а саме за:
- незаконну рубку – 3 протоколи (сума штрафів – 510грн., сума завданої шкоди становить 4,7тис.грн.);
- порушення правил полювання - 9 протоколів (сума штрафів – 2,0тис.грн.) в тому числі 2 протоколи по ч.2 ст.85 Адмінкодексу України передано до суду;
- засмічення лісів відходами - 3 протоколи (сума штрафів – 1,7тис.грн);
- порушення вимог пожежної безпеки в лісах - 75 протоколів (сума штрафів – 6,4тис.грн).

Всі лісопорушники визнали свою провину та добровільно сплатили отримані штрафи, за винятком тих, чиї матеріали передано до суду.

Лісівники ДП «Вищедубечанський лісгосп» закликають громадян не залишатись байдужими у питанні збереження лісу та лісової фауни від будь-яких правопорушень, повідомляти про всі відомі факти таких правопорушень та про осіб, що їх вчинили.

Лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти та примножити живий скарб нашої землі.

image

ОСІНЬ - ПОРА ВРОЖАЮ
У лісовому господарстві серед основних завдань лісокультурного виробництва є пора збирати насіння. Заготівля якісного лісового насіння – запорука здорового та міцного лісу. Це питання особливо актуальне восени, коли працівники лісового господарства проводять планові заготівлі високоякісного насіння.

Для забезпечення розсадників посівним матеріалом на весну 2018 року та створення молодих лісових насаджень в ДП «Вищедубечанський лісгосп» триває заготівля лісового насіння, яка розпочалася ще наприкінці літа. Процес збирання насіння деяких порід не зовсім легкий, як здається на перший погляд.

Не залишились осторонь цього процесу і школярі 8 класу Жукинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які долучились до збору жолудя дуба червоного у лісових масивах Деснянського лісництва ДП «Вищедубечанський лісгосп», при цьому зібравши 100 кг жолудя, в цілому це небагато, але для юних помічників це великий успіх.

Так, незважаючи на неврожайний рік, підприємством уже заготовлено 3,5 тон жолудя, який навесні буде висіяно в лісовий розсадник лісгоспу, а в подальшому використано при відновленні лісу.
Лісівники ДП "Вищедубечанський лісгосп" вдячні юним помічникам за допомогу під час збирання насіння.

image

ЛІСІВНИКИ ПІДРАХУВАЛИ СІЯНЦІ
Лісівники ДП «Вищедубечанський лісгосп» провели інвентаризацію садивного матеріалу вирощеного цього року у розсадниках та коробах.
В результаті проведеного обліку було нараховано більше 3,3 млн. штук стандартних сіянців, як головних так і супутніх лісоутворючих порід, що повністю задовольнить потреби підприємства під час весняної лісокультурної кампанії 2018 року.

image