Економічний 2018, що ти нам принесеш?


Як ми вже знаємо, з 1 січня мінімальна заробітна плата підвищиться з 3200 гривень до 3723, а якщо все у наших чиновників у цьому році вдасться, то наприкінці року її

    Як ми вже знаємо, з 1 січня мінімальна заробітна плата підвищиться з 3200 гривень до 3723, а якщо все у наших чиновників у цьому році вдасться, то наприкінці року її планують підвищити до 4100. З першого погляду виглядає це добре, але чи є так насправді велике питання.

    За минулий рік ми можемо «похвалитися» 13% рівнем інфляції зростом ВВП на жахливі 1,8%. Що це означає?

    У 2017 після того, як наше керівництво прийняло доволі вигідне для себе іміджеве рішення про підняття мінімалки стало очевидним, що це підвищить інфляційні процеси в Україні. Щодо зросту ВВП, то кабмін у проекті на 2017 рік закладав позначку 3%, а вийшли ледь не на у двічі гірший показник. За прогнозами ВВП виріс в Україні лише на 1,8%. Для того, щоб економіка могла піднятись з коліну світовій практиці вважається, що ВВП має зростати приблизно на 5% за рік. 
Розумієте наскільки недосяжною є ця цифра?

    Якщо брати до уваги, що 2019 буде роком виборів, то можна з впевненістю прогнозувати зріст мінімалки до кінця року до 4100 і це неодмінно позначиться на зросту інфляції. Дуже цікавою виглядає і інформація про зріст ЗП у військових у 4,5 рази. Гройсман впевнено починає робити те, щоб його за щось можна було полюбити, а також створює гарні умови для потенційних нових очільників держави, підштовхуючи нашу економіку до поняття «попередники дров наламали». Влада обере більш комфортне рішення на користь потенційно корисного. Швидш за все уряд Порошенка буде намагатись піти на другий термін і реально видимих причин для невдачі у нього немає.

    Точно зростуть ціни на комунальні послуги, алкоголь, сигарети, їжу. Уряд обіцяє, що тарифи на газ не зміняться. Втім однією з умов для надання траншу від Міжнародного валютного фонду є доведення ціни на газ для населення до ринкового рівня. Тож економічні аналітики зазначають, що по закінченню опалювального сезону уряд повернеться до цього питання і ціну на газ для побутових споживачів буде збільшено на 18%. Тож швидш за все зміниться.

    Для того, щоб змінити ситуацію з ВВП потрібно розпочати врешті решт продавати свою продукцію за кордон і менше ввозити імпорту на свій ринок. Це є основною проблемою, у нас спостерігається значна перевага імпорту останні кілька років. Підняття зарплат має носити економічний характер, а не популістський, щоб не створювати зайвих проблем. 

Автор - Ярослав Куліш