Отче Наш

Чи розуміємо ми те що говоримо

Дуже часто люди не замислюються над тим, що говорять, і тим більше не замислюються над деякими речами що стали традицією, а даремно! Адже якщо це просто традиції, то ладно, але якщо це молитва, і людина вимовляє її бездумно, то тут є проблема.

Наприклад, він робить молитву без віри, то тут в загальному може і нічого, хоча на таку молитву відповіді може й не бути, і тоді людина вб'є в собі і залишки віри. А ось якщо людина вірить, а говорить бездумно, то це набагато гірше. Сьогодні чув, як одна продавщиця сказала, я двічі прочитала отче наш, і все.

Але чи дійсно все?

Давайте розберемо цю молитву, і вдумаймось що ми говоримо в цій молитві.

Отче наш, що єси на небесах! Нехай святиться ім'я Твоє;

(Отче, це значить ми визнаємо за ним батьківство, а значить і готові до покарання від Нього. Далі Сущий на небесах, цим ми стверджуємо, що Він є все, і що Він має всі можливості і обладає силою).

(Хай святиться, святиться україньською перекладається: так виділю я ім'я твоє, інакше воно стає для мене особливим ім'ям. Знову-таки ми визнаємо за ним останнє слово).

10 нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя і на землі, як на небі, так

(Нехай прийде Твоє царство, значить ми хочемо, щоб Його сила і Його справедливість вирішувалася і по відношенню до нас. Адже Його воля повинна здійснитися фактично повсюди)

11 хліб наш насущний дай нам сьогодні;

(Просячи хліба ми просимо не просто хліб, а Його слово, справедливий суд в нашому житті, і це видно з подальшого).

12 І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим;

(Прости нам, як і ми прощаємо, ха! А якщо не прощаємо, то ця фраза фактично говорить: Ти не прощай нас, адже ми теж не прощаємо, в цьому уривку закладений принцип, яким судом міряєш, таким і відміряють)!

13 І не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. Бо Твоє є Царство і сила і слава на віки. Амінь.

(Лукавий, лукавий це наше его, его що не хоче прощати, але при цьому хоче, щоб його простили).

Давайте стежити за тим що говоримо, а інакше покарання що буде приходити до нас за непрощення, ми навіть не усвідомлюємо і не зрозуміємо за що це нам!

340 Перегляди